nieruchomosci Wrocław
Główna Rynek pierwotny Rynek wtórny Sprzedaż nieruchomości Wrocław Prowizje Kontakt

Współpraca z doradcą kredytowym.

Samodzielne poszukiwanie oferty najlepszego kredytu często jest zajęciem bardzo pracochłonnym i wymagającym dużo uwagi. O wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi doradcy kredytowego. W tym tekście poruszymy zagadnienie współpracy z brokerem kredytowym.

Pośrednicy finansowi posiadają dużą wiedzę związaną z mechanizmami zawierania transakcji, popartą dużym doświadczeniem dlatego współpraca z nimi jest dużą oszczędnością czasu i pieniędzy.

Ma to szczególne znaczenie dla przebiegu transakcji, gdyż w jednym banku kredyt może zostać udzielony w trzy tygodnie od momentu złożenia kompletu dokumentów, a w innym nawet osiem tygodni. Współpracując z doradcą kredytowym jesteś na bieżąco informowany o każdym nowym etapie transakcji. Nie musisz więc sam monitorować ciągle postępów w przygotowaniu kredytu do transakcji.

Wyliczanie zdolności kredytowej.

Aby w pełni wyliczyć zdolność kredytową musisz przygotować aktualne dane finansowe (zazwyczaj chodzi o dokumenty firmy/pracodawcy oraz zaświadczenia o dochodach).

Ważnym elementem przy zaciąganiu kredytu jest:
- ilość osób przystępujących do transakcji,
- wysokość kredytu oraz tzw. wkładu własnego,
- horyzont czasowy (okres przez który będziesz spłacał kredyt),
- wysokość miesięcznej raty,
- marża i oprocentowanie kredytu,
- opłata za wcześniejszą spłatę,
- ubezpieczenie nieruchomości,

Jeśli posiadasz aktualnie kredyty, pożyczki lub inne zobowiązania koniecznie poinformuj o tym doradcę. Już na pierwszym spotkaniu dowiedz się jak duży będzie wymagany wkład własny oraz jaką kwotę kredytu orientacyjnie może przyznać Ci bank.

Doradca współpracuje z kilkunastoma bankami dlatego w zależności od struktury Twojego dochodu przekaże Ci godne uwagi oferty oraz poinformuje o prowizjach związanych z zaciągnięciem kredytu hipotecznego.

To ważny element bowiem kredyt hipoteczny zaciągasz na kilkadziesiąt lat- warto zatem solidnie przygotować się do tej decyzji. Co ciekawe za pracę doradcy kredytowego płaci bank, więc nie ponosisz opłat za takie spotkania.

Dokumenty do zakupu nieruchomości.

Aby uzyskać kredyt będziesz musiał również przekazać doradcy dokumenty dotyczące nieruchomości której zakup planujesz ( podstawa nabycia nieruchomości, umowę przedwstępną lub rezerwacyjną oraz operat szacunkowy). Po około 4-6 tygodniach otrzymasz decyzję kredytową z banku przedstawiającą sposób w jaki zostanie sfinansowana (lub nie) Twoja nieruchomość.

W jakim banku najlepiej zaciągnąć kredyt hipoteczny? Które banki są najbardziej oblegane przez klientów? Na co zwrócić uwagę biorąc kredyt w aktualnej sytuacji na rynku?
Szczegółowych informacji mogą Państwo uzyskać klikając z link poniżej i umawiając się na bezpłatne spotkanie z doradcą.
sprzedaż i wynajem nieruchomości
Kontakt Dakid Business Facebook Twitter BiznesTrader RSS