nieruchomosci Wrocław
Główna Rynek pierwotny Rynek wtórny Sprzedaż nieruchomości Wrocław Prowizje Kontakt

Sprzedaż nieruchomości - jak szybko sprzedać nieruchomość?1. Dokumenty do sprzedaży domu i mieszkania.
Jeśli planujesz sprzedaż nieruchomości przygotuj wcześniej wszystkie potrzebne dokumenty: podstawy nabycia ( umowa darowizny, akt notarialny , poświadczenie dziedziczenia), dokumenty tożsamości (dowód osobisty, paszport) oraz dokumenty związane z utrzymaniem nieruchomości (czynsz i dokumenty wspólnoty/spółdzielni dotyczące remontów).

2. Marketing nieruchomości- gdzie ogłaszać mieszkanie/dom ?
Planując reklamować nieruchomość stajesz przed wyborem: reklamować ją samemu płacąc za każde ogłoszenie lub zlecić to agencji nieruchomości (rozliczenie następuje po transakcji). Jeśli zdecydujesz się na wariant pierwszy - skoncentruj się na największych portalach-nie ma sensu rozdrabiać reklamy na kilka serwisów. Mając odpowiednio dobraną reklamę skutecznie pozyskasz klientów i zwiększysz szansę na szybką sprzedaż nieruchomości. Pamiętaj o dobrze wykadrowanych zdjęciach wykonanych w wysokiej rozdzielczości oraz dołączonym rzucie nieruchomości. Dobrym pomysłem jest również odświeżenie nieruchomości oraz dodanie kilku dodatków podkreślających wartość wnętrza (twz. Home Staging).

3. Terminy prezentacji.
Przed rozpoczęciem marketingu ustal dogodne dla siebie i klientów terminy prezentacji. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie tzw. Dni otwartych nieruchomości podczas których prezentujesz nieruchomość kilku klientom z rzędu. Nie marnujesz wtedy swojego czasu i możesz w krótkim czasie sprzedać nieruchomość. Jeśli zakładasz otwartą możliwość współpracy z agencją nieruchomości - rozważ oddanie kluczy od mieszkania/domu do agencji. To rozwiązanie świetnie sprawdza się w przypadku tanich mieszkań lub w sytuacji kiedy nie mieszkasz w sprzedawanej nieruchomości.

4. Agencja nieruchomości - czy warto?
Sprzedaż nieruchomości przez biuro nieruchomości ma tylu samo przeciwników co zwolenników chociaż tak naprawdę jest dużo bardziej korzystna dla klienta. Dlaczego? Dzieje się tak z kilku względów.
Po pierwsze agencje nieruchomości mają dużo bardziej praktyczny i bardziej dopracowany marketing nieruchomości niż osoby prywatne - i zwyczajnie więcej czasu na fizyczną prezentację nieruchomości.
Po drugie każda dobra agencja ma własną bazę klientów, którzy regularnie kupują nieruchomości - zwłaszcza za gotówkę. Dlatego właśnie agencja nieruchomości może dokonać transakcji nawet następnego dnia po przyjęciu zlecenia.


Jeśli zależy Ci na sprzedaży nieruchomości w odpowiedniej cenie - zapraszamy Cię już dziś do współpracy. Posiadamy bogate doświadczenie w pracy z klientami z Polski i zagranicy. Dotychczas wykonaliśmy ponad 200 transakcji na rynku nieruchomości. Po trzecie agencje nieruchomości lepiej znają dokładne ceny transakcyjne przez co nie wystawiają nieruchomości z zawyżoną ceną za metr. Dokładnie dobrana cena skraca czas realizacji zlecenia i gwarantuje również sprzedaż nieruchomości w odpowiedniej rynkowo cenie (nie musisz sprzedawać nieruchomości poniżej ceny rynkowej do czego często starają się skłonić właścicieli mieszkań sprzedający).
sprzedaż i wynajem nieruchomości
Kontakt Dakid Business Facebook Twitter BiznesTrader RSS